8 września 2021 Data Integration

Dlaczego warto zintegrować Google Ads z danymi z CRM?

integracja Google Ads z CRM
PragmaticAD » Blog » Dlaczego warto zintegrować Google Ads z danymi z CRM?

Google Ads to jeden z najważniejszych kanałów z digital, w związku z czym, wydawane są tam duże budżety. Każdej firmie zależy, aby budżety były jak najlepiej zoptymalizowane, a jakość dostarczanych leadów i liczba sprzedaży były jak najwyższe. Integracja Google Ads z CRM na platformie PragmaticBOX pozwala zestawić dane sprzedażowe z dowolnymi wymiarami w Google Ads, a przejrzyste wizualizacje pozwalają wskazać główne elementy do optymalizacji na podstawie jakości leadów lub sprzedaży konkretnych produktów czy kategorii.

Dzięki usłudze Data Integration w platformie PragmaticBOX i automatycznym alertom, możesz na bieżąco reagować na niepokojące zdarzenia. Zapytaj doradcę z PragmaticAD jak łatwo można uruchomić skuteczny monitoring by na bieżąco analizować efekty prowadzonych działań.

Spis Treści

  1. Zaawansowane wykorzystanie słów kluczowych
  2. Realna efektywność działań w Google Ads
  3. Maksymalizacja szansy zamknięcia sprzedaży
  4. Wypełnij lukę między konwersjami on-line a zakupami off-line
  5. Integracja Google ADS z CRM na platformie PragmatixBOX

Zaawansowane wykorzystanie słów kluczowych

Przyporządkowanie słów kluczowych do leada pozwala zespołom sprzedażowym na uzyskanie informacji czym zainteresowany był dany użytkownik. Zwiększa to ich szansę sprzedażową przy kontakcie z pozyskanym użytkownikiem. Z kolei zespół marketingu, na bazie statusu z CRM, dostaje informację na temat wartości danego leada i jest w stanie szybciej reagować z optymalizacją kampanii pod dostarczenie leadów z jak największą szansą sprzedaży.

Realna efektywność działań w Google Ads

Pozyskanie leada to tylko szansa, więc bazowanie na raporcie pozyskanych leadów z kampanii nie pozwala na obliczenie realnego ROI. Innym kluczowym wskaźnikiem, jest całkowity koszt pozyskania nowych klientów (CAC). Aby otrzymać te wskaźniki, musisz połączyć leada zamkniętego sprzedażą z kampanią i kosztami, które zostały w niej wygenerowane.

Maksymalizacja szansy zamknięcia sprzedaży

Otrzymaj odpowiedzi na podstawowe pytania – jakie typy reklam są klikane przez leady sprzedażowe? Jakich informacji wyszukują potencjalni klienci na stronie? Ważne jest, aby przeanalizować te dane i zrozumieć, dlaczego coś działa lub nie. Dane, które otrzymasz pozwolą Ci poznać lepiej klientów. Gdy dobrze ich znasz i znasz ich potrzeby biznesowe, masz większe szanse na stworzenie efektywnych kampanii marketingowych.

analiza formularza kontaktu
Tematyka leadów

Wypełnij lukę między konwersjami online a zakupami offline

Agencje lub marketerzy zajmujący się Google Ads dla Twojej firmy nie muszą już mieć wątpliwości co do przełożenia leadów na sprzedaż. Nawet jeśli zamykasz transakcje osobiście lub przez telefon po kilku tygodniach od pozyskania leada, CRM automatycznie przekazuje dane dotyczące konwersji. Wtedy osoby zajmujące się kampaniami Google Ads są w stanie reagować na bieżąco i je optymalizować.

Integracja Google Ads z CRM na platformie PragmaticBOX

W połączeniu z budową ścieżek użytkowników i atrybucji pomagamy obliczyć pełny koszt pozyskania klienta ze wszystkich źródeł na ścieżce do konwersji. Nasze algorytmy łączą dane z poszczególnych systemów, a my w przejrzysty sposób wizualizujemy najważniejsze wskaźniki, które uzyskaliśmy dzięki integracji.

Zestawienie zapytań o konkretne produkty
facebook linkedin twitter search-icon